Obejmy, zaciski

Obejmy zaciskowe posiadają nadzwyczaj szerokie zastosowanie. Robione są też z rozmaitych materiałów, zależnie od funkcji. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe zapewniają montaż zakończeń i połączeń do węży przemysłowych.

Ich prawidłowy dobór i montaż ma podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Zestawiając stosowny rodzaj elementu montażowego, należy wziąć pod uwagę gatunek instalowanej końcówki tworzywo i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do prędkiego spajania splotów drutów, kabli, węży, rękawów- zobacz na stronie: http://obejmy-mocowania.pl

W niektórych przypadkach potrzebne są obejmy zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, odporne na wysokie temperatury. Mają szeroki zasięg zastosowań, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w przeróżnych wielkościach i są nadzwyczaj mocne.

Charakteryzuje je wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne, przede wszystkim na postępowanie wielkich temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, odporne na aktywność paliw ciekłych, smarów i olejów, także agresywnych chemikaliów. Zdołają być stosowane także w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do sprawnego utwierdzenia zakończeń na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu branżach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez użycia specjalnych narzędzi- sprawdź: http://www.obejmy-mocowania.pl
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej stosowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są dobre do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe skonstruowane z nylonu charakteryzuje niewielka waga, są wygodne w użytkowaniu i proste w montażu, nie potrzebują użycia dodatkowych instrumentów, złączenie opaski jest możliwość wykonać ręcznie.

Są także obejmy określone do ściskania końcówek nierdzewnych higienicznych, czy też te określone do końcówek gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *