Ubezpieczenia, polisy

Idea ubezpieczenia na życie i dóbr żyje od tysiącleci. Kupcy w antyku umawiali się między sobą, że mają równo dzielić się łataniem szkód, które mogły dotknąć ich ładunki na bezkresnych i niebezpiecznych trasach- Zobacz- http://www.tueuropa.pl

Zbliżone rozwiązania zaczęto stosować w wielu zakątkach ówczesnego świata i traktuje się je jako przykład zawierania więzi handlowych z rozsądku. W XII wieku na dawaniu za opłatą pielgrzymom po Ziemi Świętej gwarancji, że ich bezpiecznie] dotrą razem z nimi do celu, powstała siła zakonu Templariuszy. Niektórzy badacze tytułują ich najwcześniejszymi finansistami i ubezpieczycielami w historii.

W zasadzie jak daje się zauważyć koncepcje program dla brookera (sprawdź program dla brokera) ubezpieczeń wiązały się nierozerwalnie z wymianą handlową i przemieszczaniem się. Nie ma się co dziwić – biznes nie istniał bez karawan i w związku z tym narażony był na ryzyko utraty ładunku, statku, funduszy lub nawet żywota – zajrzyj tutaj. Polisy] przez stulecia nabierały rozwiązań instytucjonalnych i legislacyjnych, najprężniej w krajach rządzących na słonych wodach, czyli Holandii, Anglii, Hiszpanii, Włoszech i Portugalii .

W innych krajach, takich jak Polska, wykształcił się program do prowadzenia serwisu (Netsoft.24) z ubezpieczeniami od konkretnych, systematycznie nawiedzających ludność klęsk, czyli pożarów, powodzi i susz. Przykładem towarzystwa, które przyznawało zapomogi w takich przypadkach, jest ustanowione u progu XIX stulecia Towarzystwo Ogniowe dla Miast w Prusach Południowych. To właśnie to wydarzenie świętowano 10 lat temu, jako świt zinstytucjonalizowanych ubezpieczeń w naszej ojczyźnie- http://tueuropa.pl

W 1762 roku zadebiutowała spółka, która wypłacała pieniądze w momencie śmierci klienta. Pierwsza polisa na życie była gwarantowana przez towarzystwo Equitable w stolicy Wielkiej Brytanii. Wielki rozwój takich usług nastąpił w trakcie XIX stulecia, czyli najlepszych lat kapitalizmu i industrializacji. Kurczący się glob był świadkiem coraz większego rozkwitu handlu i przemysłu, rodziły się prywatne majątki. Ale jest też druga strona medalu, szansa na zarobek była zwykle równoważona możliwą groźbą plajty. Równolegle w odnowionej Rzeszy kanclerz Bismarck wprowadził obejmujące wszystkich ubezpieczenia społeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.